Jesteś tutaj: Start Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2017

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2017

Share

W tym roku szkolnym wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 5 października. Po raz kolejny uczniowie wybierali godnego następcę na przewodniczącego szkoły oraz nowego opiekuna SU. Tym razem w komisji wyborczej zasiadły: Michalina Lis i Karolina Malek z klasy III TŻ oraz Marta Drywa i Aleksandra Krefta z klasy III b BSIs.

Spośród sześciu kandydatów na przewodniczącego i trzech na opiekuna Samorządu Uczniowskiego wyłoniono zwycięzców. Przewodniczącym został Szymon Formela z klasy II TE. Uczeń zdobył najwięcej, bo aż 111 głosów. Na jego zastępcę wybrano  Martynę Pobłocką  z  klasy II TŻ. Kandydatka do Samorządu Uczniowskiego cieszyła się poparciem wśród 76 uczniów. Funkcję sekretarza powierzono Laurze Cyra  z  klasy II LO, która zdobyła 56 głosów. W drodze wyborów, zadania skarbnika przejął Adam Czaja z klasy III b BSIs. Uczeń zebrał 33 głosy. Zastępcą przewodniczącego samorządu z ramienia Branżowej Szkoły I stopnia został Tomasz Tandek  z klasy II a. Na Tomka głosowały aż 53 osoby. Pozostali kandydaci uzyskali minimalnie mniejsze poparcie. Nad pracą Samorządu Uczniowskiego będzie czuwał pan Adam Kwidziński.

Dodam, iż frekwencja w szkolnych wyborach wynosiła 78% - co dało 330 głosów. Mamy nadzieję, że nowy Samorząd Uczniowski będzie godnie reprezentował interesy uczniów naszej szkoły.

Adam Kwidziński

imageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2017