Jesteś tutaj: Start Wigilia szkolna 2017

Wigilia szkolna 2017

Share

Wigilia szkolna jest jednym z najbardziej uroczystych wydarzeń w naszej szkole.  W tym roku szkolnym apel wigilijny odbył się 22 grudnia.

W części oficjalnej uroczystości, pan Dyrektor ZSP Grzegorz Machola wraz z panią Dyrektor Krystyną Formela, wspólnie złożyli życzenia świąteczne uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.  Tym razem, tradycyjne Jasełka zastąpiła Gwiazdka. Uczniowie przebrani za kolędników, zapraszali wszystkich do wspólnego przeżywania świąt. Widowisko, w którym nie zabrakło Gwiazdora, Diabłów, Konia i Bociana, przypomina o pięknej ludowej tradycji, dawniej pielęgnowanej na Kaszubach. W dalszej części uroczystości Samorząd Uczniowski w symbolicznym geście podzielił się z Dyrekcją opłatkiem i złożył życzenia radosnego przeżywania świąt. Wigilijną uroczystość dopełniło wręczenie uczniom nagród za udział w licznych konkursach.

Adam Kwidziński

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Wigilia szkolna 2017