Jesteś tutaj: Start Akcja charytatywna „Góra Grosza” 2017

Akcja charytatywna „Góra Grosza” 2017

Share

Wolontariusze Szkolnego Koła „ Prosto z serca” wraz z Samorządem Szkolnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach i Branżowej Szkoły I stopnia, jak co roku, przeprowadzili na terenie szkoły zbiórkę monet groszowych w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza".

Już po raz osiemnasty koordynatorzy Towarzystwa "NASZ DOM" zachęcali uczniów i nauczycieli do włączenia się w to szlachetne przedsięwzięcie, którego celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza domem rodzinnym.

Uczniowie wszystkich klas, jednocząc swe siły i tym razem z chęcią pomogli potrzebującym. Bezkonkurencyjne w tym roku okazały się klasy: IV Technikum w zawodzie Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klasa III B Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zebrali 225,22 zł, natomiast Branżowa Szkoła I stopnia i Zasadnicza Szkoła Zawodowa - 214,51zł. Ogółem, podczas osiemnastej edycji akcji „Góra Grosza” zebraliśmy 439,73zł. 

Przekazane pieniążki to realna pomoc dzieciom, które wychowują się w zawodowych rodzinach zastępczych, rodzinnym domu dziecka, przeżyły rozłąkę z rodzicami lub też tą rozłąką są zagrożone.

Wiemy, że rodzina dla każdego jest ważna. Dzięki niej możemy czuć się bezpiecznie, możemy rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Wydawałoby się, że to tylko mały grosik, ale on naprawdę może pomóc waszym rówieśnikom spokojniej wychowywać się, uczyć i dorastać J.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w tegoroczną akcję!

Opiekunowie: Aleksandra Labuda i Adam Kwidziński

imageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Akcja charytatywna „Góra Grosza” 2017