Jesteś tutaj: Start Jubileuszowy polonez maturzystów na Rynku w Kartuzach

Jubileuszowy polonez maturzystów na Rynku w Kartuzach

Share

Dzień przed studniówką, dokładnie 12 stycznia, już po raz dziesiąty tegoroczni maturzyści ZSP w Sierakowicach, czyli uczniowie klas technikalnych i licealnych wspólnie z   przyszłymi absolwentami wszystkich szkół średnich powiatu, odtańczyli poloneza na kartuskim Rynku.

Taneczny korowód liczył kilkaset osób, a poprowadzili go: starosta kartuski – pani Janina Kwiecień oraz burmistrz Kartuz - pan Mieczysław Gołuński.

Trzeba dodać, że pogoda w tym roku dopisała, nic więc nie stało na przeszkodzie, aby uświetnić tradycję. Zanim więc nastało południe, taneczny orszak wyruszył sprzed budynku starostwa, po czym udał się na Rynek. Część maturzystów przebrała się w dziewiętnastowieczne stroje. Dziewczęta miały na nadgarstkach szarfy, natomiast chłopcy do marynarek przypięli różnobarwne kwiaty, którymi podkreślali przynależność do danej szkoły. Korowód zatrzymał się w kościele p. w. św. Kazimierza, gdzie odśpiewano kolędy i odmówiono modlitwę.

Wszyscy życzyli maturzystom powodzenia na majowych egzaminach. Godnie i z dumą reprezentowaliśmy naszą szkołę. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Mariola Leszczyk.                     

                                                                                                                 Mariola Leszczyk

imageimageimageimageimageimageimageimageimage
 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Jubileuszowy polonez maturzystów na Rynku w Kartuzach