Jesteś tutaj: Start Warsztaty produkcji kremów

Warsztaty produkcji kremów

Share

W ramach tygodnia nauk matematyczno-przyrodniczych, 6 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty produkcji kremów. Celem zajęć było przybliżenie przybyłym uczniom zasad tworzenia receptur kosmetycznych, a także poznanie składników i ich właściwości oraz różnych sposobów przyrządzania emulsji. 

W ramach tego wydarzenia wybrani uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach, podczas których przygotowywali kremy kosmetyczne według ściśle określonych receptur. Uczestnicy zostali podzieleni na trzyosobowe zespoły. Każda z grup wylosowała przepis na swój kosmetyk, który następnie przygotowała. Podczas zajęć wszyscy ze skupieniem pracowali nad miksturami - tworzyli kremy nawilżające, z lanoliną, rumiankiem, olejami kokosowym i brzoskwiniowym oraz witaminami. Młodzież mogła również stworzyć własne kompozycje zapachowe do kosmetyków.  Po własnoręcznym przygotowaniu, emulsje zostały zapakowane przez uczestników warsztatów w kolorowe pudełeczka i odpowiednio opisane. Uczniowie, sporządzone przez siebie kosmetyki otrzymali na własny użytek.

Natalia Formela

imageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Warsztaty produkcji kremów