Jesteś tutaj: Start Dzień Agrobiznesu 2018

Dzień Agrobiznesu 2018

Share

W środę, 25 kwietnia 2018 roku, w naszej szkole odbył się Dzień Agrobiznesu, dedykowany  wszystkim zainteresowanym, zwłaszcza uczniom pierwszych i trzecich klas TA.

Dzień ten uświetnili nam swoją obecnością goście z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu oraz Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdyni. Pan Jarosław Cichocki z PODR przedstawił uczniom zagadnienia związane ze znaczeniem pszczół w rolnictwie i koniecznością ich ochrony oraz zagrożeniami, jakie względem nich niesie za sobą współczesne rolnictwo. Następnie pan Mirosław Brzozowski – specjalista ds. atestacji opryskiwaczy - przedstawił prawidłowy sposób obsługi i użytkowania opryskiwacza rolniczego ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia kalibracji narzędzia przed przystąpieniem do pracy. Uczniowie mieli okazję przełożyć teorię w praktykę, gdyż część wykładu była prowadzona na dziedzińcu szkoły, gdzie znajdował się opryskiwacz. Po krótkiej przerwie, pani Katarzyna Dominas omówiła zadania ARiMR, a pan Jan Kołodziej przybliżył założenia programów inwestycyjnych, realizowanych przez agencję, takich jak: „Młody rolnik”, „Modernizacja gospodarstw” oraz „Restrukturyzacja małych gospodarstw”. Uczniowie dzięki spotkaniu ze specjalistami z dziedziny rolnictwa mają szansę lepiej poznać zasady funkcjonowania w agrobiznesie, dzięki czemu cel, jakim jest osiągnięcie sukcesu w tej dziedzinie w przyszłości jest coraz bliższy.

Natalia Knapik

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Dzień Agrobiznesu 2018