Jesteś tutaj: Start Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Share

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”. Słowami polskiego poety Adama Mickiewicza społeczność szkolna uświetniła długo oczekiwany przez młodzież koniec roku szkolnego, który przypadł na 22 czerwca. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań, sukcesów oraz wrażeń.

 Uroczysty apel prowadzony przez Julię Szultka i Szymona Miotk z klasy II TŻ rozpoczął się tradycyjnie od odśpiewania hymnu narodowego i wprowadzenia sztandaru szkoły. Następnie głos zabrał dyrektor ZSP w Sierakowicach pan Grzegorz Machola, który serdecznie powitał zaproszonych gości – przedstawicieli Rady Rodziców, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi oraz młodzież. Pan Dyrektor podsumował bieżący rok szkolny i przypomniał o największych sukcesach uczniów i nauczycieli. Następnie przedstawił wyniki klasyfikacji rocznej poszczególnych klas, osiągnięcia najlepszych uczniów ZSP, powinszował prymusom za wspaniałe wyniki, wysoką frekwencję i wzorowe oraz bardzo dobre zachowanie.

Tradycją naszej placówki stało się wręczenie pucharu dyrektora szkoły najlepszej klasie minionego okresu dydaktycznego. W tym roku na ten tytuł zapracowała klasa II TE.

 Następnie przedstawiciele firmy „ Mielewczyk” oddział Kawle, korzystając z okazji, wręczyli drobne upominki najlepszym uczniom kształcącym się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Martynie Pobłockiej i Wiktorii Ziegert na poczet rozpoczętej współpracy ze szkołą.

Koniec roku szkolnego stał się również okazją do przekazania nagród laureatom konkursów organizowanych w szkole i poza nią.

Następnie uczniowie wręczyli Dyrekcji symbolicznego kwiatka  - jako wyraz wdzięczności za trud pedagogiczny i wychowawczy. Po raz pierwszy w tak skromnej formie, ponieważ wszyscy włączyli się w akcję humanitarną „Zamiast kwiatka – niosę pomoc”.

W tym dniu również pożegnano pracownika szkoły z wieloletnim stażem, panią wicedyrektor Marzenę Majcher. Dyrektor, nie kryjąc wzruszenia, skierował do p. Majcher wiele ciepłych, serdecznych słów, tym samym podziękował pani Marzenie za wspólne lata pracy i szczególne zaangażowanie w życie szkoły.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II TŻ, przedstawiając w humorystyczny sposób przebieg minionego roku szkolnego. Wakacyjną piosenką pożegnali wszystkich zgromadzonych, życząc aktywnego wypoczynku i wielu niezapomnianych przeżyć.

Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

Mirosława Cyman

imageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018