Jesteś tutaj: Start Plenerowa lekcja wiedzy o kulturze i jej artystyczne efekty

Plenerowa lekcja wiedzy o kulturze i jej artystyczne efekty

Share

Uczniowie klas I LO, II TŻ i II TE uczestniczyli w czerwcu w plenerowej lekcji wiedzy o kulturze. Wspólnie obejrzeliśmy wystawę zdjęć wyeksponowaną przy Zabytkowym Drewnianym Kościele przez GOK w Sierakowicach. Jest to 8 dwustronnych plansz ze zdjęciami Piotra Zatonia pt. "Kaszuba Remus" inspirowanymi książką Aleksandra Majkowskiego „ŻËCÉ I PRZIGODÉ REMUSA”.

Warto się wybrać, aby obejrzeć imponujące efekty pracy tego historyczno- artystycznego projektu zrealizowanego przez LGR Kaszuby. Wystawa potrwa do września 2018r.

Prace są bardzo ciekawe, opatrzone opisami i fragmentami książki po polsku i kaszubsku.

Podczas lekcji poddaliśmy je analizie, uzupełniając specjalne karty pracy. Uczniowie też w luźnej i spontanicznej rozmowie wybrali zdjęcia, które wywarły na nich największe wrażenie, spodobały im się- urzekły ich. Dla niektórych uczestników lekcji historia Remusa, bohatera kaszubskiej epopei, była znana, ale niektórzy zetknęli się z nią po raz pierwszy.

Młodzież po tej lekcji stworzyła swoje fotograficzne kopie wybranych zdjęć. Zadanie wymagało zaangażowania, czasu, kreatywności, znalezienia odpowiedniego miejsca, rekwizytów, współpracy w grupie..., ale opłaciło się. Efekty są naprawdę interesujące. Zapraszam do obejrzenia zdjęć i próby rozpoznania na nich kolegów i koleżanek z kl. I LO, II TŻ i II TE. Warto też porównać je z wersją oryginalną.

Dziękuję autorowi zdjęć panu Piotrowi Zatoniowi za udzielenie zgody na fotografowanie jego prac na potrzeby tego zadania i czerpanie z nich artystycznych inspiracji.

Ewa Szlaga- Ortmann

nauczycielka wiedzy o kulturze

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Plenerowa lekcja wiedzy o kulturze i jej artystyczne efekty