Jesteś tutaj: Start Delegacja naszych uczniów na XV Światowym Zjeździe Sybiraków w Szymbarku

Delegacja naszych uczniów na XV Światowym Zjeździe Sybiraków w Szymbarku

Share

Po raz piętnasty w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbył się Światowy Zjazd Sybiraków. Na tym ważnym wydarzeniu patriotycznym nie zabrakło młodzieży  naszej szkoły. Poczet sztandarowy i harcerze godnie reprezentowali młode pokolenie.

 

Wyjazd był doskonałą okazją do poznania losu tysięcy Polaków zesłanych na Syberię. Na początku uroczystości w  czasie mszy świętej, wygłoszono Apel Poległych, padły salwy honorowe. Po nabożeństwie delegacje złożyły wiązanki kwiatów.  Z roku na rok jest coraz mniej Sybiraków i kombatantów, więc tym bardziej powinniśmy utrwalać pamięć o tych tragicznych epizodach historii najnowszej w pamięci młodego pokolenia.
Spotkanie uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Młodzież jest wdzięczna dyrekcji naszej szkoły za umożliwienie uczestnictwa w tej ważnej lekcji patriotyzmu. Po zakończeniu  uroczystości mieliśmy okazję zwiedzić Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.

Łukasz Reiter

opiekun grupy

imageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Delegacja naszych uczniów na XV Światowym Zjeździe Sybiraków w Szymbarku