Jesteś tutaj: Start Rekreacja i patriotyzm - wycieczka uczniów ZSP w Sierakowicach

Rekreacja i patriotyzm - wycieczka uczniów ZSP w Sierakowicach

Share

W myśl zasady - "w zdrowym ciele zdrowy duch", jako nauczyciel historii postanowiłem zorganizować wyjazd dla aktywnych uczniów naszej szkoły, którego program łączył w sobie rekreację i patriotyzm - dwie pozytywne wartości.

 

18 września 2018 r. roku 12 uczniów z różnych klas wraz z klasą II b Branżowej I stopnia  udali się autokarem do Redy. Pierwszym punktem wycieczki  był Aqua Park Reda. W ciągu trzech godzin pobytu uczniowie korzystali z  licznych atrakcji tego obiektu. Bliskie obcowanie z rekinami, zjazd szybką zjeżdżalnią i oszklony tunel w środku rajskiego akwarium, te wszystkie atrakcje wywarły duże wrażenie na uczniach. Wizyta w Aquaparku Reda to przede wszystkim frajda z zabawy na zjeżdżalniach, czy w ogromnym basenie z falą. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie.

Drugim punktem wycieczki był seans filmowy w Centrum Handlowym Riwiera w Gdyni. Film " Dywizjon 303" to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, którzy po klęsce w kampanii wrześniowej dotarli do Wielkiej Brytanii, początkowo niedocenieni i wyśmiewani, przeszli do legendy. W ramach Królewskich sił Powietrznych Wielkiej Brytanii 9 Raf-u) stworzyli elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie miał sobie równych w czasie Bitwy o Anglię w wrześniu 1940 r.Przypisuje  mu się 126 pewnych zestrzeleń niemieckich samolotów. Doskonała gra aktorska Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego oraz zapierające dech w piersiach sceny batalistyczne były dodatkowym atutem filmu. Warto uświadamiać młodemu pokoleniu, przed jakimi trudnymi wyborami życiowymi stawali młodzi Polacy w burzliwych czasach II wojny światowej.

opiekun grupy

Łukasz Reiter

imageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Rekreacja i patriotyzm - wycieczka uczniów ZSP w Sierakowicach