Jesteś tutaj: Start Otrzęsiny 2018 - integracyjne spotkanie uczniów klas pierwszych

Otrzęsiny 2018 - integracyjne spotkanie uczniów klas pierwszych

Share

Tradycyjną zabawę nazywaną Otrzęsinami zorganizowaliśmy 4 października. Spotkali się na niej uczniowie wszystkich klas pierwszych, zarówno Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, jak i Branżowej Szkoły I stopnia. Ta międzyklasowa i międzyszkolna integracja to nasza wieloletnia dobra praktyka.

 

Na początek zaplanowaliśmy autoprezentacje poszczególnych klas, ale „bunt maszyn” sprawił, że musieliśmy je przenieść na finał imprezy. Dlatego uczniowie od razu zmierzyli się z przygotowanymi dla nich konkurencjami: quizem wiedzy o szkole, torem przeszkód, zaprojektowaniem i przedstawieniem klasowego logo, wyścigiem „żabich skoków” oraz rzutami do celu w ograniczonym czasie. Wszystkie zadania punktowało jury i zwycięzcy szczerze cieszyli się ze swoich sukcesów, ale rywalizacja nie była najważniejszym celem Otrzęsin. Miały one przede wszystkim umożliwić uczniom wspólną dobrą zabawę, lepsze wzajemne poznanie, zachęcić ich do współdziałania i odkrycia tego, co ich łączy. Quiz wiedzy miał przypomnieć młodzieży ważne i mniej ważne;) informacje o szkole. I udało się!

Klasowe autoprezentacje pokazały, jak dużo uczniowie zdążyli dowiedzieć się o sobie podczas zaledwie miesiąca wspólnej nauki, a finałowy wspólny taniec trwał do ostatniej minuty OtrzęsinJ

Imprezę przygotowali pedagodzy szkolni z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkoły I stopnia, a przeprowadzili uczniowie z klasy II LO: Julia Choszcz, Patryk Wiśniewski, Paula Jereczek, Patrycja Król, Klaudia Krefft, Błażej Hewelt , Olimpia Zoła, Roksana Itrych i Zuzanna Reiter. Nagłośnienie zapewnili Szymon Wilczewski i Adrian Warczak z klasy IV TŻ.

 

Mariola Kałduńska - pedagog szkolny

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Otrzęsiny 2018 - integracyjne spotkanie uczniów klas pierwszych