Jesteś tutaj: Start Europa dla zawodowców – zawodowcy dla Europy

Europa dla zawodowców – zawodowcy dla Europy

Share

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych przystąpił do realizacji projektu pt. „Europa dla Zawodowców – Zawodowcy dla Europy” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

 

Głównym celem projektu jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych uczniów, wyposażenie ich w nowe umiejętności i doświadczenia oraz kontynuacja dobrych praktyk jako szkoły zawodowej najwyższej jakości. Kwota dofinansowania projektu wynosi 109.192,00 Euro.

Projekt umożliwia:

- realizację 4- tygodniowych staży zagranicznych dla 8 uczniów w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, 4 uczniów w zawodzie technik agrobiznesu, 8 uczniów w zawodzie technik ekonomista. Termin mobilności przewidziany jest w marcu 2019 r. i 2020 r. Uczestnicy projektu przed planowaną mobilnością będą objęci wsparciem językowym, pedagogicznym i kulturowym.

Partnerem projektu jest hiszpańska agencja TRIBEKA TRAINING LAB S.L.U zlokalizowana w Maladze (Andaluzja), która zajmuje się organizacją, zarządzaniem stażami zawodowymi dla uczniów, kadry nauczycielskiej, młodych pracowników oraz organizacji z całej Europy.

Realizacja projektu pomoże wykształcić samodzielnego, pewnego siebie Europejczyka - ucznia, komunikatywnego, otwartego na ludzi i świat, konkurencyjnego na rynku pracy dzięki zdobyciu nowych umiejętności. Praktykanci poprzez nowe doświadczenie będą ponosić odpowiedzialność za własne działania i przewidywanie skutków podjętych decyzji, co jest ważnym aspektem dojrzałości zawodowej.

Agnieszka Kazimierczak


image

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Europa dla zawodowców – zawodowcy dla Europy