Jesteś tutaj: Start Wybieraj mądrze!

Wybieraj mądrze!

Share

Wojewódzki Urząd Pracy w ramach Pomorskiego Systemu Poradnictwa Zawodowego zainicjował dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przedsięwzięcie pt. „WYBIERAJ MĄDRZE” .

 

Dnia 17 października pani Julia Reszka z PUP w Kartuzach przeprowadziła dla tegorocznych maturzystów zajęcia pt. „Bilans zasobów w planowaniu kariery zawodowej". Podczas zajęć prelegentka przedstawiła barometr zawodów (zawody deficytowe i nadwyżkowe), wskazała jak odkryć i rozwinąć mocne strony i talenty, a także podpowiedziała, jak Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach może pomóc absolwentom w stawianiu pierwszych kroków na lokalnym rynku pracy.

Przed podjęciem decyzji związanej z wyborem zawodu bardzo ważne jest, aby zebrać informacje na temat rynku pracy oraz wymagań stawianych kandydatom na dane stanowisko pracy. W zdobyciu  tych informacji od wielu lat wspiera młodzież Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego oraz doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach. Serdecznie dziękujemy za współpracę w tym zakresie. Jesteśmy przekonani, że wspólne działania przyczynią się do podniesienia świadomości młodzieży, co do istotnej roli planowani swojej kariery.

Doradca zawodowy ZSP

Aleksandra Labuda

imageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Wybieraj mądrze!