Jesteś tutaj: Start Przedstawiciele banku Santander w ZSP w Sierakowicach

Przedstawiciele banku Santander w ZSP w Sierakowicach

Share

Dnia 4 marca  bieżącego roku z inicjatywy nauczyciela przedmiotów ekonomicznych ZSP w Sierakowicach pani Katarzyny Cyman odbyło się  spotkanie z przedstawicielami banku Santander.

 

Poprowadził je pan Michał Opara - dyrektor I Oddziału  w Kościerzynie wraz z panią Dorotą Flis.  Spotkania te już na trwałe wpisały się w kalendarz imprez ZSP i ZSZ w Sierakowicach.

 Jak co roku, uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół  z Sierakowic i Kamienicy Królewskiej wraz z uczniami klasy I TE ZSP oraz II  SB I stopnia spotkali się, by zgłębić wiedzę na temat funkcjonowania banków. Tegoroczne spotkanie miało nieco inny charakter, ponieważ poświęcone było głównie możliwościom, jakie daje ciągle rozwijający się system bankowy. Prowadzący spotkanie uczulał swoich słuchaczy na to, że w dobie coraz szerszego wykorzystania Internetu, w przestrzeni czyha wiele zagrożeń.

Przy słodkim poczęstunku, w bardzo miłej atmosferze upływał czas spotkania.

Na zakończenie uczestnicy sprawdzili swoja wiedzę przy pomocy testu.

Wypadł on bardzo dobrze, najlepszy okazał się Tobiasz Wenta – reprezentant Szkoły Podstawowej nr 2.

Celem organizowanych spotkań jest zaszczepienie  wśród młodzieży umiejętności twórczego i analitycznego myślenia,  poszerzenie wiedzy z zakresu bankowości oraz integracja międzyklasowa i międzyszkolna.

W przyszłości każdy z uczestników spotkania założy konto w wybranym przez siebie banku, będzie posiadał kartę kredytową, skorzysta też z innych produktów oferowanych przez tego typu instytucję. Mamy nadzieję, że coroczne, cykliczne spotkania organizowane w naszej szkole, przyczynią się do podejmowania świadomych i przemyślanych decyzji w dorosłym życiu.

Organizator spotkania - Katarzyna Cyman

imageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Przedstawiciele banku Santander w ZSP w Sierakowicach