Jesteś tutaj: Start Sukces Marzeny Mielewczyk w eliminacjach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Sukces Marzeny Mielewczyk w eliminacjach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Share

Uczennica I klasy Liceum Ogólnokształcącego – Marzena Mielewczyk wzięła udział w gminno-powiatowych eliminacjach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Kartuzach. Przegląd odbył się 7 marca 2019 roku w Kartuskim Centrum Kultury.

 

Jak co roku uczestnicy występowali w trzech kategoriach:

- turniej recytatorski;

- wywiedzione ze słowa;

- poezja śpiewana.

O uznanie jury w składzie: Sylwia Góra-Weber, Maciej Szemiel i Zbigniew Jankowski, zabiegało 15 reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kartuskiego. Marzena Mielewczyk została przez komisję wyróżniona za recytację wiersza Stanisława Barańczaka pt. „Pan tu nie stał” oraz „Listu z Oświęcimia do matki”. Poziom konkursu od lat jest wysoki, tym bardziej cieszy sukces Marzeny i stanowi dobry prognostyk na przyszłość.

 

Renata Brzezińska-Wróblewska

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Sukces Marzeny Mielewczyk w eliminacjach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego