Jesteś tutaj: Start Międzyszkolny Turniej Językowy „English und Deutsch Masters“  pod hasłem „EKOLOGIA BEZ GRANIC“

Międzyszkolny Turniej Językowy „English und Deutsch Masters“  pod hasłem „EKOLOGIA BEZ GRANIC“

Share

Dnia 7 marca z inicjatywy zespołu nauczycieli języków obcych w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Językowy „English und Deutsch Masters” w wersji ECO. Turniej odbywał się pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku i Starosty Powiatu Kartuskiego. Udział w turnieju wzięli uczniowie z okolicznych szkół podstawowych: Sierakowic, Linii, Kamienicy Królewskiej, Sulęczyna, Bukowiny i Przywidza, którzy przybyli do nas wraz ze swoimi opiekunami.

 

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych, kształtowanie umiejętności pracy zespołowej oraz wzbogacenie wiedzy dotyczącej ekologii, rozbudzenie świadomości ekologicznej i szacunku dla środowiska naturalnego, doskonalenie form i metod pracy z młodzieżą uzdolnioną oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

Drużyny reprezentujące poszczególne szkoły rywalizowały między sobą w konkurencjach sprawdzających wiedzę i umiejętności językowe w formie zabawy i quizu. Przed turniejem uczniowie uczyli się słownictwa związanego z przyrodą, ochroną środowiska, pracą, usługami i Sprawiedliwym Handlem (Fair Trade).

Spośród wielu konkurencji uczniowie musieli m.in. rozwiązać zadania do filmu, quizu, zaprezentować swoje prace plastyczne dotyczące ochrony środowiska, przyporządkować słownictwo do ilustracji czy ułożyć historię.

Walka była bardzo wyrównana, a efektem rywalizacji było pierwsze miejsce dla SP w Przywidzu, drugie SP z Sierakowic, trzecie dla drużyny z Sulęczyna. Wszystkie nagrody uczniowie otrzymali z rąk zaproszonych gości: pani Jolanty Kowalewskiej, st. wizytatora z Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie, pani Renaty Ropela, Dyrektora Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz pana Grzegorza Machola, dyrektora ZSP w Sierakowicach. Turniej pomógł również w wyłonieniu najlepszych lingwistów w rejonie, zmobilizował zdolnych uczniów do działania, poszerzania swojej wiedzy i nabywania nowych umiejętności. Konkurs pokazał również, ze w grupie tkwi wielka moc oraz uświadomił wielu uczestnikom, do czego może prowadzić globalizacja, konsumpcjonizm i zanieczyszczenie środowiska.

Organizatorzy

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

 

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Międzyszkolny Turniej Językowy „English und Deutsch Masters“  pod hasłem „EKOLOGIA BEZ GRANIC“