Jesteś tutaj: Start Staż zawodowy w słonecznej Maladze

Staż zawodowy w słonecznej Maladze

Share

Od 3 marca 2019 r. my, uczniowie ZSP w Sierakowicach kształcący się w zawodach technik ekonomista, technik agrobiznesu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, podjęliśmy staż zagraniczny w Hiszpanii, w mieście Malaga w ramach projektu Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pt. „Europa dla Zawodowców - Zawodowcy dla Europy”.

 

Już następnego dnia po zakwaterowaniu poznaliśmy miejsca i warunki swojej pracy. Każdy z nas został bardzo sympatycznie powitany. Nie mamy problemu z komunikacją i nawiązaniem międzynarodowych znajomości. Korzystamy także z uroków malowniczego miasta i okolic. Razem z naszymi opiekunami wykorzystujemy czas wolny na zwiedzanie i odpoczynek nad morzem.

Malaga położona na wybrzeżu Costa del Sol to miasto, w którym urodziło się kilka bardzo ważnych dla kultury Hiszpanii osób. Jedną z nich był Pablo Picasso, dlatego wybraliśmy się do muzeum, które prezentuje wspaniałą kolekcję jego prac. W skład wystawy wchodzi ponad 230 dzieł, a wszystko to rozmieszczone jest w jedenastu salach. Odwiedziliśmy także Museo Interactivo de la Musica, w którym można zobaczyć ponad 300 instrumentów z różnych epok, krajów i kultur.

Niedaleko naszego hostelu znajduje się Alcazaba. Jest to XI - wieczna arabska twierdza usytuowana na wzgórzu Gibralfaro (arb. „Alcazaba” - „Cytadela”).

Do jej wejścia przylegają pozostałości teatru rzymskiego. Budowla została przebudowana, dzięki czemu łączy w sobie cechy obronne, a jednocześnie przypomina pałac z ogrodami, stawami. Widać z niej zarówno port jak i część miejską. Ścieżka na wzgórze wiedzie przez ogrody z licznymi fontannami.

 Odwiedziliśmy Rondę - niewielkie miasteczko, jedne z najstarszych w Hiszpanii. Niezwykłą malowniczość zapewnia miastu jego położenie po obydwu stronach przecinającego je skalistego wąwozu. Byliśmy pod wrażeniem widoków.

Pogoda nieustannie nam dopisuje, niedawno wybraliśmy się więc na cały dzień do oddalonego o ok. 50 km od Malagi miasta Marbella, które słynie ze swojej plaży i kąpieliska. Opaleni i zadowoleni wróciliśmy do hostelu. Następnego dnia zwiedzaliśmy Cordobę. Dowiedzieliśmy się dużo na temat tego miejsca i jego historii. Zobaczyliśmy niebywałe budowle. Z zewnątrz cały kompleks wygląda dość niepozornie, aczkolwiek jego wielkość budzi respekt.

Dobrze zapoznaliśmy się z tutejszą kulturą i zwyczajami. Poznaliśmy ludzi z różnych zakątków świata. Wymieniliśmy się z nimi swoimi doświadczeniami.

Przed wyjazdem wszyscy bardzo się stresowaliśmy, baliśmy się, że sobie nie poradzimy. Jednak już w pierwszych dniach obawy nas opuściły i te dwa tygodnie okazały się niesamowite. Uczymy się tutaj samodzielności i dorosłego życia, a także współpracy i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Hiszpania nas urzekła i czekamy na więcej.

Pozdrawiamy i przesyłamy słoneczko!

Julia Czaja, Martyna Zdrojewska

uczennice klasy II Technikum w zawodzie technik ekonomista

imageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

Projekt Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów

oraz kadry kształcenia zawodowego

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Staż zawodowy w słonecznej Maladze