Jesteś tutaj: Start Filmowy sukces naszych uczniów - gala finałowa Międzywojewódzkiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV

Filmowy sukces naszych uczniów - gala finałowa Międzywojewódzkiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV

Share

Finał III Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV odbył  się we wtorek, 9 kwietnia 2019 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym. Młodzi twórcy zaprezentowali przed profesjonalnym jury autorskie filmy poświęcone tematowi HIV i AIDS.

 

 Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z czterech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Wydarzenie objęli honorowym patronatem: Główny Inspektor Sanitarny Pan Jarosław Pinkas, Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni “PLUS” EKO “Szkoła Życia” w Wandzinie oraz Gdyńskie Centrum Filmowe. Patronat medialny sprawowało Radio Gdańsk.

Gala finałowa, podczas której zaprezentowano dwanaście filmów wyłonionych w drodze wcześniejszych eliminacji (z każdego województwa wybrano po trzy filmy) składała się z części konkursowej - po projekcji każdego filmu jury dyskutowało z młodymi aktorami na temat pomysłu, montażu, gry aktorskiej, dopytywało o szczegóły pracy nad scenariuszem oraz panelu edukacyjnego, podczas którego uczestnicy Festiwalu mieli okazję wysłuchać prelekcji prof. Tomasza Smiatacza z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego nt. profilaktyki HIV/AIDS oraz uczestniczyć w warsztatach filmowych, które poprowadził Sławomir Pultyn, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Komisja konkursowa (Tomasz Kiliński, Katarzyna Waluszko, Magdalena Jacoń, Paweł Woźniakowski)  wyłoniła, po bardzo długich i trudnych obradach trzy zwycięskie filmy:

I miejsce: film pt. „Każda decyzja ma znaczenie”, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  w Bydgoszczy.
II miejsce: film pt. „Mały Książę”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.
III miejsce: film pt. „List”, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących 
im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach.

Już sam udział w gali i pokaz finałowych filmów w Gdyńskiej Szkole Filmowej  był dla naszych uczniów (Laury Cyra, Roksany Itrych, Patryka Wiśniewskiego) sporym przeżyciem. Jeszcze większym zaskoczeniem okazały się wspaniałe nagrody – nasza drużyna otrzymała piękną statuetkę oraz  bony na zakupy w Empiku w wysokości 2000zł.

Prace nad scenariuszem do naszego filmu trwały dość długo, ale jak widać było warto. Przed nami kolejna edycja konkursu, a my mamy już głowy pełne nowych pomysłów.

Marta Hodorowicz


imageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Filmowy sukces naszych uczniów - gala finałowa Międzywojewódzkiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV