Jesteś tutaj: Start Zwycięskie projekty! Indeksy zdobyte!

Zwycięskie projekty! Indeksy zdobyte!

Share

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wzięli udział w konkursie „Razem do zawodu” organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza.

W konkursie startowały zespoły projektowe ze szkół ponadpodstawowych (techników i szkół branżowych) z województwa pomorskiego. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach wystartowali w branżach: „Środowisko” oraz „BPO/SSC, usługi finansowe i biznesowe”. Zadaniem zespołu było przygotowanie projektu oraz przedstawienie wyników tego projektu komisji konkursowej. Na tej podstawie wyłoniono te zespoły, które zaprezentowały się najlepiej i zostały one zaproszone wraz z opiekunami na uroczystą galę wręczenia nagród. Aż cztery projekty realizowane w ZSP znalazły się w gronie finalistów. W branży „Środowisko” projektem wyróżnionym został „ASF — problem współczesnych rolników” realizowany przez uczniów klasy II TA, a projekt uczniów klasy I TA : „Jak nowy “Program Azotanowy” wpłynie na rolników z powiatu kartuskiego?” zajął II miejsce. W branży „BPO/SSC, usługi finansowe i biznesowe” na podium znalazły się aż dwa projekty. Miejsce III zajął projekt uczniów klasy III TE „Wzrok bez granic”. Największym zwycięzcą okazał się zespół realizujący projekt „Calcutors”, w skład którego wchodzili uczniowie klasy III TE: Daria Ciszkowska, Aldona Niklas, Nikola Pipiórka, Patrycja Rejmak oraz Przemysław Kamiński. Uczniowie zajęli I miejsce w swojej branży oraz przyznano im specjalną Nagrodę Rektora Sopockiej Szkoły Wyższej za najlepszy projekt. Każdy z uczniów zwycięskiego zespołu otrzymał również indeks na wydział ekonomiczny Sopockiej Szkoły Wyższej.

Natalia Knapik

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Zwycięskie projekty! Indeksy zdobyte!