Jesteś tutaj: Start Warsztaty językowe w ramach projektu Goethe-Institut „Deutsch PLUS”

Warsztaty językowe w ramach projektu Goethe-Institut „Deutsch PLUS”

Share

W dniu 30 września gościliśmy w naszej szkole studentkę z Niemiec - Antonię, która poprowadziła warsztaty językowe. Antonia wprowadziła uczniów w swój świat, w świat życia Berlina i niemieckiej rzeczywistości. Pokazała, jak wygląda jej dzień powszedni, dom rodzinny i codzienne zajęcia. Aktywistka rozmawiała z uczniami o podobieństwach i różnicach między Polską a Niemcami. Przeprowadziła quiz, dotyczący wiedzy o krajach DAChu oraz kilka gier i zabaw językowych. A wszystko to za sprawą projektu „Deutsch Plus”, w którym aktywnie uczestniczy nasza szkoła.

 

Projekt „Deutsch Plus” jest realizowany we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie. Ta instytucja jest ważnym partnerem, zapewniającym wysoki poziom kwalifikacji zawodowych nauczycieli i polepszenie tym samym jakości zajęć lekcyjnych z języka niemieckiego we wszystkich typach szkół w całej Polsce. Celem projektu jest:

  • zaangażowanie dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców w działania na rzecz propagowania języka niemieckiego;
  • stworzenie silnej sieci szkół, które oferują naukę języka niemieckiego w zwiększonym zakresie lub potrzebują wsparcia w prowadzeniu działań w tym kierunku;
  • wyraźne zaangażowanie nauczycieli w projekty i konkursy związane z językiem niemieckim, poprzez zachęcanie uczniów do udziału w tego typu inicjatywach;
  • aktywny udział uczniów ze wszystkich typów szkół w wydarzeniach (imprezach, konkursach, projektach) przygotowanych w ramach oferty Goethe-Institut.

Patronat nad projektem objęła Ambasada Niemiec w Warszawie. A nasza szkoła uczestniczy w nim jako jedna z 200 szkół w całej Polsce. „Deutsch Plus” wspiera placówki w działaniach na rzecz języka niemieckiego. W ramach przedsięwzięcia uczniowie mają możliwość spotkania z młodymi ludźmi z Niemiec, wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie, w wymianie uczniowskiej online (e-twinning) i w bezpłatnych lekcjach Skype.

Już nie możemy się doczekać naszego kolejnego działania związanego z projektem, a tym razem będzie to… wyjazd do Gdyni na koncert Rogera Reklessa, znanego niemieckiego rapera i producenta muzycznego!

                                                                                                         Marta Młyńska

imageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Warsztaty językowe w ramach projektu Goethe-Institut „Deutsch PLUS”