Jesteś tutaj: Start VIII Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych – eliminacje regionalne

VIII Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych – eliminacje regionalne

Share

W sobotę 16 listopada 2019 r. w Gdańsku odbyły się regionalne eliminacje VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, w którym wzięły udział 43 drużyny z regionu gdańskiego, w tym dwie drużyny z naszej szkoły. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach byli jedynymi reprezentantami naszego powiatu.

 

Zadaniem uczestników było zbudowanie turbiny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Podczas konkursu urządzenia te konkurowały w trzech kategoriach: największa moc, obroty przy obciążonym wale maszyny, moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny. Pierwszą drużynę tworzyły uczennice klasy I TE/TA: Dajana Kobiela, Paulina Walkusz i Kinga Pobrucka, a drugą uczeń tej samej klasy - Dawid Kolke.

Nasze zespoły nie awansowały do finału, ale i tak należą im się wyrazy uznania za włożony wysiłek i czas poświęcony na budowę turbin.

                                                                                                              Mariusz Ros

imageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start VIII Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych – eliminacje regionalne