Jesteś tutaj: Start Zajęcia na Politechnice Gdańskiej

Zajęcia na Politechnice Gdańskiej

Share

Dnia 20.11.2019 r. uczniowie klas II i III Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista odwiedzili Politechnikę Gdańską. 

 

   Student wydziału ekonomii i zarządzania oprowadził naszą grupę po swojej uczelni. Zwiedziliśmy kilka sal wykładowych. W jednej z nich wysłuchaliśmy rozważań dr. Pawła Ziemiańskiego na temat efektuacji, czyli źródeł inspiracji do działań przedsiębiorczych. Wykład wzbudził  nasze szczere zainteresowanie!

   Następnie udaliśmy się do pracowni. Tam pomimo małych problemów technicznych z komputerem, uzyskaliśmy informacje o niekonfliktowej komunikacji w grupie. Otóż każdy z nas  posiada odmienne zwyczaje, poglądy i wartości, a mimo to niekiedy musi pójść na kompromis. W ramach zajęć prowadzący przygotował dla nas dwa ćwiczenia. Najpierw każdy uczeń rozwiązywał swój indywidualny test osobowości i mógł dowiedzieć się czegoś nowego o sobie. A następnie jedna osoba opisywała rysunek tak, aby reszta, słuchając wskazówek, mogła go odtworzyć. Naszej grupie niestety nie poszło zbyt dobrze, ale mam nadzieję, że jeszcze nad tym popracujemy. 

 

   Dzięki wyjazdowi poczuliśmy się jak prawdziwi studenci. Oferta kształcenia Politechniki Gdańskiej jest bardzo bogata, więc możliwe, że niektórzy z nas wrócą w mury tej uczelni już w nieco innym charakterze. 

 

Julia Czaja III TE

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Zajęcia na Politechnice Gdańskiej