Jesteś tutaj: Start Uczniowie ZSP w Sierakowicach wzięli udział w powiatowo-gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Kartuzach

Uczniowie ZSP w Sierakowicach wzięli udział w powiatowo-gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Kartuzach

Share

Uroczysta msza święta, składanie kwiatów pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, gorąca grochówka i koncert patriotyczny - w ten sposób w Kartuzach mieszkańcy powiatu  uczcili 11 listopada 2019 r. 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystościach nie zabrakło delegacji z ZSP w Sierakowicach na czele z wicedyrektorem –panem Arturem Heweltem.

 

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęto mszą św. w kartuskiej kolegiacie. Po nabożeństwie poczty sztandarowe oraz pozostali uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej. Tam wysłuchano przemówienia Starosty Powiatu Kartuskiego – pana Bogdana Łapy, a następnie złożono pod pomnikiem wiązanki kwiatów. W imieniu społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach symboliczną wiązankę złożyła delegacja przedstawicieli samorządu i harcerzy.

Łukasz Reiter

nauczyciel historii

imageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Uczniowie ZSP w Sierakowicach wzięli udział w powiatowo-gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Kartuzach