Jesteś tutaj: Start Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych 2020

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych 2020

Share

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach po raz trzeci uczestniczył
w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych. Jest on organizowany od 2016 r.
z inicjatywy Komisji Europejskiej. Towarzyszą mu wydarzania kreowane w państwach członkowskich i współpracujących z UE. W bieżącym roku centralne wydarzenia Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych odbyły się w dniach od 9 do 13 listopada
2020 r. w formie on-line.

 

Uczennice: Martyna Karczewska, Olga Landowska i Wiktoria Czaja dzieliły się wiedzą i doświadczeniem ze zrealizowanego stażu zagranicznego w Maladze, przedstawiły prezentację z jego przebiegu oraz wyczerpujące informacje na temat partnera projektu - firmy Tribeka Training Lab. Został omówiony program kulturowy związany z malowniczymi, a zarazem nowoczesnymi miastami Hiszpanii: Malagą, Murcją, Rondą, Marbellą oraz Cordobą. Przedstawiono miejsca realizacji praktyk zawodowych i uzyskane certyfikaty poświadczające nabyte kwalifikacje zawodowe.

Przeprowadzono dla uczniów klas drugich, kształcących się w zawodach: technik agrobiznesu, technik ekonomista oraz technik żywienia i usług gastronomicznych spotkania on-line za pomocą aplikacji Teams. W wydarzeniu brało udział około 100 uczniów.

Głównym tematem spotkań były kompetencje zawodowe. Uczestnicy mogli uzyskać odpowiedzi na pytania: co mogę zrobić dla siebie, aby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, zaistnieć na europejskim rynku pracy oraz jakie mam szanse rozwoju zawodowego poprzez udział w projektach mobilności? Wydarzenie to miało na celu zachęcenie przyszłych kandydatów do udziału w projekcie pt. ”Europa dla Zawodowców - Zawodowcy dla Europy” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Pamiętajcie: „Do odważnych świat należy!”

 

Agnieszka Kazimierczak

imageimage

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych 2020