Jesteś tutaj: Start Sukces Dominiki Płotki w ogólnopolskim konkursie „Śpiewamy niemieckie kolędy”

Sukces Dominiki Płotki w ogólnopolskim konkursie „Śpiewamy niemieckie kolędy”

Share

Kolędowanie to jedna z najstarszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia, która raduje i łączy. W tym roku po raz pierwszy Goethe Institut zaprosił nas do wspólnego śpiewania, organizując konkurs „Śpiewamy niemieckie kolędy” w ramach projektu Deutsch Plus. Konkurs miał charakter ogólnopolski.

 

Mimo zdalnego nauczania, przedsięwzięcie wzbudziło wśród uczniów naszej szkoły ogromne zainteresowanie. Zadaniem młodzieży było zaśpiewanie w grupie lub pojedynczo, z akompaniamentem lub bez dowolnej niemieckiej kolędy i nagranie jej. Komisja konkursowa, dokonując oceny, brała pod uwagę: oryginalność i pomysłowość w realizacji tematu, wrażenie ogólne oraz poprawność językową.

Miło nam zakomunikować, że w gronie zwycięzców konkursu  znalazła się uczennica naszej szkoły Dominika Płotka z klasy I Liceum Ogólnokształcącego. Dominika przygotowała nagranie składające się z dwóch fragmentów kolęd z własnym wokalem i akompaniamentem. Jej wykonanie to idealne połączenie nastrojowej, ciepłej, radosnej i świątecznej atmosfery, okraszone nutą humoru.

Bardzo dziękujemy naszej młodzieży za podjęty trud, a zwyciężczyni serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Nauczycielka języka niemieckiego

Karolina Neubauer

Zapraszamy do oglądania:

https://www.youtube.com/watch?v=ULaTYdb6zVc

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Sukces Dominiki Płotki w ogólnopolskim konkursie „Śpiewamy niemieckie kolędy”