Jesteś tutaj: Start Podwójny sukces uczennic ZSP w Sierakowicach w konkursie „Zielona Europa – zróbmy to razem!”

Podwójny sukces uczennic ZSP w Sierakowicach w konkursie „Zielona Europa – zróbmy to razem!”

Share

Uczennice II klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista - Angelika Formela i Diana Cichosz, zajęły pierwsze miejsce w konkursie dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego pod hasłem:Zielona Europa - zróbmy to razem!” Natomiast zespół uczennic z klasy I Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Dominika Płotka i Kornelia Domaszk stanął na drugim stopniu podium, tuż za starszymi koleżankami.

 

Celem konkursu było przedstawienie pomysłu na zmianę najbliższego otoczenia w kierunku neutralności klimatycznej. Laureatki pierwszego miejsca stworzyły film, przybliżający założenia Europejskiego Zielonego Ładu, w którym zaprezentowały pomysły na jego zachowanie. Praca była bogata w różne formy przekazu: spacer po szkole, miejscowości, wywiad z dyrektorem szkoły - Panem Grzegorzem Macholą, jednym z nauczycieli, młodzieżą oraz dziećmi. Zespół, który zajął drugie miejsce przygotował montaż słowno – muzyczno - wizualny. Forma tej pracy również była bardzo ciekawa. Obejmowała piosenkę i film z przesłaniem – „Zacznij lokalnie, działaj globalnie”. Opiekunem obu zespołów była Pani Natalia Formela – nauczycielka chemii i biologii.

Osiągnięcie uczennic naszej szkoły cieszy tym bardziej, że w konkursie wzięły udział 62 zespoły ze szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego, a dwa pierwsze miejsca przypadły naszym reprezentantkom.

Opiekunka młodzieży:

Natalia Formela

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Podwójny sukces uczennic ZSP w Sierakowicach w konkursie „Zielona Europa – zróbmy to razem!”