Jesteś tutaj: Start Szlachetna Paczka w dobie pandemii? Oczywiście, że tak!!!Szlachetna Paczka w dobie pandemii? Oczywiście, że tak!!!

Szlachetna Paczka w dobie pandemii? Oczywiście, że tak!!!Szlachetna Paczka w dobie pandemii? Oczywiście, że tak!!!

Share

Dzięki dobremu sercu i zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach udało się nam zorganizować pomoc w postaci „Szlachetnej Paczki” dla dwóch rodzin z naszej gminy.  

 

Organizacja akcji z wiadomych przyczyn nie była łatwa. Początkowo baliśmy się, że społeczność szkolna nie będzie mogła się zaangażować w zbiórkę darów. Jednak, jak mówi przysłowie: „dla chcącego nic trudnego”. Nasi uczniowie wykazali się wielkim sercem i niezwłocznie zaczęli działać. Dzięki temu, na początku grudnia, w pełnym reżimie sanitarnym, grupa wolontariuszy mogła zacząć pakować świąteczne prezenty dla potrzebujących rodzin. Z satysfakcją informujemy, że nasza tegoroczna „paczka” przerosła wszelkie oczekiwania - poprawiliśmy wynik z ubiegłego roku o 50%!!! Ostatecznie przygotowaliśmy dar o łącznej wartości ponad 7.500 zł. Poza żywnością, środkami czystości i upominkami świątecznymi, udało nam się zebrać pieniądze na remont instalacji sanitarnej w mieszkaniu jednej z rodzin. Dla drugiej przygotowaliśmy niezbędne artykuły gospodarstwa domowego, w tym: lodówkę, pralkę, odkurzacz, żelazko, garnki, a także bon do sklepu meblowego oraz bon na odzież. Warto też podkreślić, że uczniowie BS I st. planują wiosną pomóc w remoncie domu i porządkach wokół posesji jednej z rodzin. Mamy nadzieję, że nic nie pokrzyżuje tych szlachetnych planów.  

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w działanie i wsparły tegoroczną akcję. Finał “Szlachetnej Paczki” wszystkich nas pozytywnie zaskoczył, a obdarowane rodziny były bardzo wdzięczne za okazaną pomoc i ze wzruszeniem przyjęły naszą paczkę z rąk wolontariuszy. Być może to doba pandemii spowodowała, że nasi uczniowie są bardziej otwarci na akcje charytatywne i gotowi do pomocy? Jednego jesteśmy pewni - dobro zawsze powraca, dlatego pamiętajcie - warto pomagać!!! 

 

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu  
„Prosto z serca” 

Could not open a directory stream for /home/zspsiera/public_html/images/galerie/2020-2021/14szlachetna/
Zapraszamy do obejrzenia filmu:

https://youtu.be/Iw86l_8Eu-M

 

 

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Szlachetna Paczka w dobie pandemii? Oczywiście, że tak!!!Szlachetna Paczka w dobie pandemii? Oczywiście, że tak!!!