Jesteś tutaj: Start „Bóg się rodzi w naszym domu” – szkolne widowisko z okazji Świąt Bożego Narodzenia

„Bóg się rodzi w naszym domu” – szkolne widowisko z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Share

W tym roku nie odbyły się tradycyjne szkolne jasełka oraz spotkania wigilijne w klasach. Sale szkolne opustoszały. Trwa nauczanie zdalne spowodowane pandemią koronawirusa. Jednak w środowisku naszych szkół w sposób naturalny zrodziła się potrzeba podtrzymania corocznej tradycji na miarę obecnych możliwości.

 

W związku z tym dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Branżowej Szkoły I stopnia wspólnie przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Bóg się rodzi w naszym domu”. Program tworzą kolędy i wiersze w interpretacji uczniów obu szkół oraz życzenia od dyrektora ZSP – Pana Grzegorza Macholi i dyrektor BS I st. – Pani Elżbiety Szczypior-Ros, nauczycieli, pozostałych pracowników szkół i Samorządu Uczniowskiego. Śpiewy i recytacja budzą świąteczny nastrój i podtrzymują poczucie wspólnoty, mimo obecnej izolacji w domach. Dały one też wyraz naszej tęsknocie za normalnością.

W przygotowanie wystąpień najbardziej zaangażowali się wychowawcy drugich klas po szkole podstawowej wraz ze swymi wychowankami: Pani Alicja Ludwikowska z klasą II df, Pani Ewelina Telega z II LO, Pani Mirosława Cyman z II c oraz Pan Adam Kwidziński z II c BS I st. Przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku bez wsparcia katechetów: księdza Andrzeja Patrzykąta, Pana Adama Kwidzińskiego i Pani Renaty Brzezińskiej-Wróblewskiej. 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania zamieszczonego na kanale YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=fV6JxVW_VOQ  Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

                                                                                                                                                            Organizatorzy

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start „Bóg się rodzi w naszym domu” – szkolne widowisko z okazji Świąt Bożego Narodzenia