Jesteś tutaj: Start „CZYTAM, BO WARTO” … „KARTOTEKĘ”

„CZYTAM, BO WARTO” … „KARTOTEKĘ”

Share

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rok 2021 ustanowił Rokiem Tadeusza Różewicza. Członkowie izby niższej parlamentu, przekonani o wyjątkowym znaczeniu dorobku poety, w ten sposób oddali hołd jego artystycznym dokonaniom. Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach postanowiła włączyć się w tegoroczne obchody i zorganizowała konkurs czytelniczy pod hasłem: „CZYTAM, BO WARTO”.

 

Przedsięwzięcie trwało od 2 marca do 22 kwietnia 2021 r. Najpierw wszyscy chętni uczestnicy wypożyczali „Kartotekę” z biblioteki szkolnej, a następnie, po wcześniejszym zgłoszeniu, przychodzili do szkoły, aby odszukać w lekturze odpowiedzi na pytania zwarte w teście konkursowym.

W ostatecznej klasyfikacji I miejsce zajęła Kinga Domaszk z klasy I LO, tuż za nią uplasowały się:  Paulina Walkusz z kl. II TE/TA5 i Magdalena Marszk z kl. II LO3, zajmując II miejsce, zaś III uzyskała Daria Lis z kl. II TE/TA4. Dodatkowo wyróżniono Barbarę Mejnę z kl. II TE/TA4.  

W zmaganiach wzięło udział 15 uczestników z klas: I LO, I TR, I TŻ/TA, II LO3, II TE/TA4, II TE/TA5, III LO i IV TŻ/TA. Należy podkreślić, iż konkurs odbył się w reżimie sanitarnym, zgodnie z  zaleceniami sanitarno – epidemiologicznymi. Uczestnikom dziękuję za udział i zapraszam do kolejnej edycji konkursu.

                                                                                                                                  Mariola Leszczyk

                                                                                       nauczyciel-bibliotekarz

image

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start „CZYTAM, BO WARTO” … „KARTOTEKĘ”