Jesteś tutaj: Start Uczennice ZSP w Sierakowicach ponownie na podium w konkursie z cyklu „Zielona Europa”

Uczennice ZSP w Sierakowicach ponownie na podium w konkursie z cyklu „Zielona Europa”

Share

Trwa zwycięska passa uczniów ZSP w Sierakowicach w konkursach z cyklu „Zielona Europa”. W grudniu ubiegłego roku nasze uczennice zdobyły dwa pierwsze miejsca w konkursie „Zielona Europa – zróbmy to razem”. Ten rok jest równie udany.Uczennice klasy ILiceum Ogólnokształcącego–Dominika Płotka i Kinga Domaszk, zajęły pierwsze miejsce w konkursie dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego „Zielona Europa –kolej na kolej!”.Natomiast zespół uczennic z klasy IITechnikum Ekonomicznego w składzie:Diana Cichosz i Angelika Formelastanął na trzecim stopniu podium.

 

Celem konkursu było promowanie wśród mieszkańców województwa pomorskiego transportu kolejowego w ramach Europejskiego Roku Kolei. Każdy z zespołów przygotował film przedstawiający kolej jako ekologiczny, nowoczesny i bezpieczny środek transportu. Laureatki pierwszego miejsca stworzyły montaż słowno – muzyczno - wizualny. Struktura tej pracy była niezwykle bogata. W jej skład wchodziły wywiady z pracownikami Urzędu Gminy w Sierakowicach: Panem Zbigniewem Fularczykiem – zastępcą Wójta Gminy Sierakowice oraz Panem Mariuszem Laską – kierownikiem Referatu Ochrony Środowiska. W zwycięskiej pracy znalazły się też: rozmowa z przedstawicielem kolei Panem Sławomirem Piepiórką oraz spontaniczna wypowiedź przedstawicielki młodego pokolenia - 10-letniej Tosi. Laureatki trzeciego miejsca swoją pracę oparły o wywiad z wieloletnim pracownikiem kolei, a zarazem mieszkańcem Gminy SierakowicePanem Eugeniuszem Kąkolem. Dodatkowo uczennice w swoim filmie omówiły w przejrzysty sposób zalety dzisiejszej kolei.

Opiekunem obu zespołów była Pani Natalia Formela – nauczycielka chemii i biologii. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, a partnerami: Pomorska Kolej Metropolitalna S.A. oraz InnoBaltica sp. z o.o.

Opiekunka zwycięskich zespołów:

Natalia Formela

imageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Uczennice ZSP w Sierakowicach ponownie na podium w konkursie z cyklu „Zielona Europa”