Jesteś tutaj: Start Sukces w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Poczuj radość Ewangelii!

Sukces w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Poczuj radość Ewangelii!

Share

Pomysłodawcą i organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej już od 25 lat jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – ogólnopolska organizacja formująca do dojrzałości w wierze oraz podejmująca inicjatywy, które promują katolicką naukę społeczną i krzewią wartości patriotyczne. Jubileuszowa edycjaprzedsięwzięcia obejmowałaznajomość Księgi Ezechiela oraz Ewangelii św. Jana.

 

Tradycyjnie konkurs został przeprowadzony na trzech poziomach. 10 marca 2021 r. odbył się etap szkolny, poprzedzony warsztatami poświęconymi Księdze Ezechiela. Wzięli w nim udział: Dominika Płotka z kl. I LO, Klaudia Dawidowska i Dawid Lewiński z kl. I TR oraz Daria Leik i PawełMański z klasy I TŻ i Paweł Jaroszyk z kl. I TA. Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa uczniowie rozwiązywali test konkursowy on-line na platformie OKWB. Najwyższe wyniki, a w konsekwencji awans do kolejnego etapu uzyskali: Dominika Płotka, Dawid Lewiński i Daria Leik.

Etap diecezjalny odbył się 21 kwietnia 2021 roku i był poprzedzony warsztatami prowadzonymi przez biblistę ks. dr. Piotra Przyborka. Uczennica naszej szkoły – Dominika Płotka zajęła w nim II miejsce i awansowała do ogólnopolskiego finału!

19 maja 2021 r. Dominika przystąpiła do części pisemnej i zdobyła51 punktów na 90 możliwych. Uzyskana liczba punktów nie wystarczyła, by znaleźć się w ustnej części finału. Jednak uczennica zdobyła konieczne doświadczenie i zapowiada swój udział  w przedsięwzięciu w przyszłym roku szkolnym. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu!

Renata Brzezińska-Wróblewska

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Sukces w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Poczuj radość Ewangelii!