Jesteś tutaj: Start Za nami nabór do szkolnej drużyny ratowniczej

Za nami nabór do szkolnej drużyny ratowniczej

Share

Drugiego czerwca br. w ZSP w Sierakowicach odbył się nabór do szkolnej drużyny ratowniczej. Chętnych było bardzo wielu, natomiast liczba miejsc - ograniczona. Żeby wyłonić najlepszych, uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami w czterech symulowanych epizodach wypadkowych oraz rozwiązać test.

 

Pierwsza akcja dotyczyła resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem treningowego AED. Ochotnicy wchodzili w rolę instruktorów, więc musieli dobrze przekazać swoją wiedzę oraz kontrolować zachowanie grupy wykonującej polecenia. Drugim wydarzeniem było opatrzenie rany ciętej nogi. Trzeci epizod dotyczył upadku z krzesła, zakończonego zwichnięciem kostki. Natomiast czwartą najtrudniejszą sytuacją był wypadek samochodowy z dwoma poszkodowanymi - dorosłym oraz dzieckiem.

Nasza młodzież bardzo dobrze poradziła sobie we wszystkich okolicznościach. Ochotnicy nie bali się żadnego wyzwania! Opiekunami całego wydarzenia byli: nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa - Pan Łukasz Reiter i Pani psycholog – Amelia Recław.

Raportowała: Nikola Bronk

imageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Za nami nabór do szkolnej drużyny ratowniczej