Jesteś tutaj: Start Narodowe Czytanie 2021 w ZSP w Sierakowicach

Narodowe Czytanie 2021 w ZSP w Sierakowicach

Share

04.09. 2021 w naszej szkole, tak jak w wielu innych miejscach w Polsce i za granicą, odbyła się ogólnopolska akcja czytelnicza- Narodowe Czytanie. W tym roku już po raz dziesiąty Polacy w różnym wieku czytali na głos tego samego dnia wyznaczoną książkę w szkołach, bibliotekach, parkach, placach, urzędach…

 

Dialogi bohaterów „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej zabrzmiały również w murach naszej szkoły. O godz. 10:00 na holu zebrali się reprezentanci wszystkich klas ZSP, aby odczytać wyznaczone, kluczowe sceny dramatu. To święto czytelnictwa otworzył dyrektor szkoły pan Grzegorz Machola, zwracając uwagę na kluczową rolę czytania w rozwoju i samokształceniu młodego człowieka. Następnie uczennice kl. II LO Paulina i Dominika przybliżyły zgromadzonym sylwetkę twórczą autorki czytanej wspólnie książki- Gabrieli Zapolskiej oraz przeczytały list Prezydenta RP inaugurujący tegoroczne Narodowe Czytanie.

Wreszcie do głosu doszli bohaterowie tragifarsy: tytułowa pani Dulska, jej córki Hesia i Mela, syn Zbyszko, krewna Juliasiewiczowa, no i pokrzywdzona służąca Hanka… Pan Dulski oczywiście odezwał się tylko raz

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Narodowe Czytanie 2021 w ZSP w Sierakowicach