Jesteś tutaj: Start Dzień Sportu

Dzień Sportu

Share

W poniedziałek  01.10.2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odbyła się impreza sportowo - rekreacyjna pod nazwą ?Dzień sportu?. Tego typu zawody odbywają się w naszej szkole niemal każdego roku. Są one organizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego, którym pomocą służą pozostali nauczyciele szkoły i wyznaczeni uczniowie, którzy nie biorą udziału w żadnej konkurencji.

Otwarcia zawodów dokonała pani dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Alicja Ludwikowska wraz z panią dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej Krystyną Formela, życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy i rywalizacji w ramach zasady fair play.

Zabawa rekreacyjno ? sportowa była tak skonstruowana, że występowały w niej konkurencje skoczne, rzutne, biegowe, sprawnościowe i zręcznościowe.  Przy każdym stanowisku znajdowali się nauczyciele pełniący rolę sędziów i kilku uczniów do pomocy aby usprawnić przebieg zawodów. W czasie trwania imprezy uczestnikom zabawy towarzyszyła muzyka.

Zawody polegały na tym, że wyniki, miejsca poszczególnych zawodników były punktowane systemem: za I miejsce 12 pkt., za II miejsce 11 pkt. i tak dalej, aż do miejsca dwunastego. Na końcu, po odbyciu ostatniej konkurencji wszystkie zdobyte punkty przez klasę były sumowane przez nauczycieli wychowania fizycznego, wyłaniając miejsce zdobyte przez daną drużynę.

Po podliczeniu punktów klasyfikacja drużyn, klas była następująca:

- I miejsce ? kl. II Liceum Ogólnokształcące,

- II  miejsce ? kl. IV Technikum,

- III miejsce ? kl. I Liceum Ogólnokształcące oraz kl. II Technikum -  zawód: technik ekonomista,

Nagrodą za miejsca I ? III jest ?dzień bez pytania? oraz słodki upominek dla wszystkich klas.

Wyciągając wnioski na zakończenie imprezy można stwierdzić, że dobra organizacja, sprzyjająca słoneczna pogoda i wzorowa frekwencja uczniów sprawiły,  że zawody były bardzo udane, uczniowie dobrze się bawili. Nikt nie mógł narzekać na nudę.

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Dzień Sportu