Jesteś tutaj: Start Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego

Share

Trzeciego września 2012 roku w placówkach  Powiatu Kartuskiego zainaugurowano nowy rok szkolny. W całej Polsce głośno było o uroczystościach w Sulęczynie, gdzie na otwarciu oczekiwanej od lat szkoły pojawił się Prezes Rady Ministrów Donald Tusk. Ze względu na tę doniosłą uroczystość Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013  odbyła się 4 września. 

W tym roku inauguracja odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Dzięki swej wizycie wysoką rangę uroczystości nadali: Poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk oraz Radni Sejmiku Województwa Pomorskiego Pani Danuta Rek i Pan Hubert Lewna, a także dyrektorzy okolicznych gimnazjów oraz inni licznie przybyli goście.

O godzinie 10.40 nauczyciele, pracownicy i uczniowie uroczyście przemaszerowali do kościoła parafialnego pod wezwaniem Św. Marcina. W liturgii Mszy św. czynny udział wzięli przedstawiciele społeczności szkolnej. Obsługę liturgiczną sprawowali wychowankowie szkoły a oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta z Mściszewic.

Po Mszy św. w podniosłej atmosferze przy wstrzymanym ruchu ulicznym, uczestnicy uroczystości przemaszerowali do szkoły. Na czele kolumny kroczyły poczty sztandarowe szkół. Następnie szli uczniowie oraz zaproszeni goście, rodzice i wszyscy pracownicy szkoły. Również temu przemarszowi towarzyszyły dźwięki muzyki orkiestry.

Główna część uroczystości rozpoczęła się o godzinie 12.00 na sali gimnastycznej ZSP. Pierwszym jej elementem było przemówienie Starosty Kartuskiego Janiny Kwiecień. Następnie pani Dyrektor Alicja Ludwikowska uroczyście powitała wszystkich zgromadzonych i przekazała mikrofon w ręce przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego - Honoraty Woźniak i Ryszarda Szymanowskiego. Po wprowadzeniu sztandarów oddano hołd ofiarom II wojny światowej. Bardzo ważnym elementem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych, poprzedzające oficjalne przyjęcie ich do społeczności szkolnej ZSP w Sierakowicach. Także w części oficjalnej przemówienia okolicznościowe wygłosili: Wójt Gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela, Poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk oraz Radni Sejmiku Wojewódzkiego Danuta Rek i Hubert Lewna.

Kolejna część uroczystości związana była z podziękowaniami za piętnastoletnie sprawowanie funkcji Dyrektora ZSP w Sierakowicach pani Krystynie Formela. Pani Dyrektor przyjęła podziękowania od Starosty Kartuskiego, a następnie w kolejności: od swej następczyni pani Dyrektor Alicji Ludwikowskiej, od przedstawicielek Rady Rodziców pań: Renaty Peplinskiej, Ewy Grzenkowicz oraz Elżbiety Lejkowskiej, od Samorządu Uczniowskiego oraz od swych wieloletnich współpracowników a zarazem przyjaciół ? Dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Kartuski. Pani Krystyna Formela nie żegna się jednak ze szkołą, gdyż nadal sprawować będzie funkcję Dyrektora ZSZ.

Uroczystość zakończył program artystyczny zatytułowany ?Pocztówka z wakacji?, który stanowił wiązankę melodii połączoną z prezentacją multimedialną. Na slajdach utrwalono zdjęcia z tegorocznych praktyk zagranicznych uczniów ZSP, które odbyły się w Niemczech oraz we Francji. Na akordeonie zagrał Wojtek Złoch, na organach Karol Cybula zaś na trąbce Szymon Cybula. Zespołowi Wokalno-Muzycznemu przewodził pan Witold Kotlenga. Natomiast uroczystość zorganizowali nauczyciele: pani Renata Brzezińska oraz pan Łukasz Reiter w ścisłej współpracy z Dyrekcją oraz organem prowadzącym.

Renata Brzezińska

 

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego