Jesteś tutaj: Start Ciekawe spotkanie w bibliotece?

Ciekawe spotkanie w bibliotece?

Share

24 wrze?nia 2012r. o godz. 16:30 w Bibliotece Publicznej w Kartuzach odby?o si? spotkanie autorskie z pisark? Ma?gorzat? Kalici?sk?.

Uda?y?my si? tam wraz z pani? Ew? Szlaga- Ortmann- nasz? polonistk?. Autorka ? Domu nad rozlewiskiem?, ?Fiko?ków na trzepaku?, ?Zwyczajnego faceta? okaza?a si? sympatyczn?, otwart? i dowcipn? osob?. Zach?ca?a do zadawania pyta?. Odpowiada?a na te osobiste i dotycz?ce pracy pisarskiej. Kilka chwil po?wi?ci?a na wyja?nienia dotycz?ce powstawania serialu telewizyjnego na podstawie cyklu ?Dom nad rozlewiskiem?, ?Powroty nad rozlewiskiem?, ?Mi?o?? nad rozlewiskiem?. Dowiedzia?y?my si? dlaczego ? odci??a si?? od tego przedsi?wzi?cia. Ciekawe by?o te? to, gdy pisarka opowiada?a, jak pisze si? ksi??k? z w?asn? doros?? córk?. Pozna?y?my inspiracje pani Ma?gorzaty, rytm jej dnia, ulubione potrawy. Niektóre przepisy mo?na odnale?? na kartkach jej ksi??ek. Na zako?czenie spotkania autorka ch?tnie podpisywa?a swoje ksi??ki, pozowa?a do zdj??? i spieszy?a si? do Gda?ska na kolejne spotkanie autorskie.

Wnioski: warto czyta? ksi??ki, warto poznawa? nowych ludzi- to jest inspiruj?ce.

Karolina Labuda, Paulina Hoppa, Paulina Gojtowska, Marlena Treder, Katarzyna Jasnoch- uczennice klasy II T?.

imageimageimage

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Ciekawe spotkanie w bibliotece?