Jesteś tutaj: Start Dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

Dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

Share

Prawie pół tysiąca gimnazjalistów z ośmiu szkół skorzystało z zaproszenia na Dzień otwarty, który został zorganizowany 21.03.2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. W czasie tego niezwykłego dnia nasza szkoła jako placówka nowoczesna realizowała projekt  "Pomorskie ? dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy".

Młodzież gimnazjalną przywitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz hasło ?DOBRA SZKOŁA BLISKO CIEBIE?. Nikt się nie nudził, gdyż program DNIA OTWARTEGO zakładał wiele atrakcji: zwiedzanie nowoczesnego budynku oraz pokaz filmu o szkole i prezentacji multimedialnej o kierunkach kształcenia. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących funkcjonowania pracowni sporządzania potraw i napojów, pracowni  komputerowej oraz świetlicy i biblioteki szkolnej. Byli pod wrażeniem ogromnej sali gimnastycznej oraz jej wyposażenia. Z zainteresowaniem brali udział w przykładowych lekcjach języka polskiego, chemii oraz zdrowego odżywiania.

W nowym roku  szkoła proponuje następujące kierunki kształcenia: Liceum ogólnokształcące o profilu multimedialno-europejskim oraz dziennikarsko?samorządowym, a także klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz  Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista. Przyszli absolwenci naszej szkoły są dobrze przygotowani do  egzaminu maturalnego oraz zawodowego.

Młodzież gimnazjalna mogło się przekonać, że w ZSP w Sierakowicach można atrakcyjnie spędzić wolny czas na zajęciach licznych kół zainteresowań. Na sali gimnastycznej przygotowano trzy stoiska prezentacyjne. Na pierwszym gimnazjaliści podziwiali wystawę zdjęć członków szkolnego koła fotograficznego. Na drugim uczniowie Technikum                       w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowali w pełni profesjonalny pokaz nakrycia stołu wielkanocnego. Trzecie stanowisko zainteresowało przyszłych uczniów Technikum w zawodzie technik ekonomista.

Ciekawość młodych gości wzbudziło wyposażenie świetlicy szkolnej, gdzie można skorzystać z Internetu oraz zagrać z przyjaciółmi w darmowe piłkarzyki. Doradca zawodowy, pani Aleksandra Labuda uświadamiała gimnazjalistów o konieczności podjęcia trafnej decyzji dotyczącej wyboru szkoły i zawodu. Dla ambitnych szkoła organizuje staże zagraniczne, co umożliwia zwiedzanie innych krajów, doskonalenie języka, poznawanie nowych ludzi oraz zdobywanie nowych umiejętności.

 Uśmiechy na twarzach uczniów świadczyły o tym, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach to szkoła przyjazna i nowoczesna - ?DOBRA SZKOŁA BLISKO  CIEBIE?. Zapraszamy od  września do naszej szkolnej rodziny. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą placówkę. 

Łukasz Reiter

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach