Jesteś tutaj: Start Konkursy o tematyce regionalnej w naszej szkole

Konkursy o tematyce regionalnej w naszej szkole

Share

Młodzież ma bardzo chłonny umysł i wrodzoną ciekawość poznawania wszystkiego, co dookoła. Ciekawość najbliższego otoczenia mogli zaspokoić m.in. podczas przygotowań do kolejnych edycji Konkursu dotyczącego tematyki regionalnej.

Takim przedsięwzięciem był Konkurs Wiedzy o Pomorzu, który obejmował trzy dziedziny: geografię, historię oraz literaturę i kulturę Pomorza. W etapie szkolnym uczniowie pisali test jednokrotnego wyboru, który zawierał 30 pytań zamkniętych i 5 otwartych. Z naszej szkoły w tym etapie w dniu 5 lutego 2013r. wzięło udział sześciu uczestników z różnych klas. W wyniku ostatecznej klasyfikacji komisja przyznała:

I miejsce: Edycie Toruńczak  z kl. I Liceum Ogólnokształcącego

II miejsce: Mateuszowi Reuter z kl. I Liceum Ogólnokształcącego

III miejsce: Agacie Naczk z kl. III Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu

IV miejsce: Anicie Labuda z kl. III Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu

V miejsce: Katarzynie Dąbrowskiej z kl. II Liceum Ogólnokształcącego

Laureaci zostaną nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami na szkolnym apelu.

 Zaś kolejnym konkursem o tematyce regionalnej był Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie, organizowany z wielkim powodzeniem przez sierakowicki oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Kolejna edycja (w tym roku jedenasta) miała miejsce 8 lutego - ostatniego dnia nauki przed feriami zimowymi. Z konkursowymi zadaniami zmagało się tym razem 5 uczniów naszej szkoły.

Zadania były trudne i wymagały niejednokrotnie wiedzy sporo wykraczającej poza szkolny kurs. W wyniku końcowej klasyfikacji jury przyznało następujące lokaty:

I miejsce: Edyta Toruńczak z kl. I Liceum Ogólnokształcącego

II miejsce: Irena Zaborowska z kl. II Liceum Ogólnokształcącego

III miejsce: Dominika Wiśniewska z kl. III Liceum Ogólnokształcącego

Uczestnicy po zakończonym konkursie pojechali do swoich szkół, by omówić brakujące elementy wiedzy, a potem przez całe ferie cierpliwie czekać na wyniki i przedstawicieli ZKP, którzy tradycyjnie odwiedzili w szkołach laureatów i przy całej społeczności szkolnej wręczyli im nagrody.

Mariola Leszczyk

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Konkursy o tematyce regionalnej w naszej szkole